EXAMINE THIS REPORT ON کنتاکتور اشنایدر

Examine This Report on کنتاکتور اشنایدر

Examine This Report on کنتاکتور اشنایدر

Blog Article

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به طور کلی هر به حالت غیر عادی که در عملکرد سیستم به وجود می آید خطا گفته می شود. از این حالت های غیرعادی می‌توان به وقوع اتصال کوتاه، افزایش و یا کاهش بیش از حد ولتاژ، افزایش یا کاهش بیش از حد فرکانس، افزایش حرارت تجهیزات در اثر توان عبوری بیش از حد از آن ها یا اضافه بار، از سنکرون خارج شدن ژنراتورها و غیره اشاره کرد.

خرید کنتاکتور زیمنس

این قطعه قابلیت قطع و وصل را دارد که این ویژگی باعث طول عمر بالای این دستگاه شده است. این کنتاکتور ها به تنهایی نمی توانند محافظتی در مقابل جریان برق داشته باشند، حتی اگر مقدار بار این جریان کم باشد هم نمی توانند از خود محافظت کنند.

 اگر توضیحات این مقاله درباره چگونگی کار و یا هزینه ها کافی نبود، می توانید از مشاوران آنلاین و کارشناسان مجموعه فروش سوالات خود را بپرسید. 

بررسی منظم کنتاکتور ها، نگهداری از آنها و همچنین اقداماتی مانند تمیزی تماس‌ها، بازرسی فرسایش و بررسی عملکرد کویل باعث جلوگیری از خرابی کنتاکتور اشنایدر و همچنین افزایش عمر مفید آن می‌شود.

علت استفاده از این کلیدها در تابلوهای توزیع و تغذیه، کاهش اثرات زیانبار مربوط به جریان راه اندازی موتورها می باشد. افزایش جریان راه اندازی موجب افت ولتاژ در مسیر تغذیه موتور می شود و این افزایش جریان باعث آسیب رسیدن به موتور می گردد. همچنین این جریان بالا باعث ایجاد گرما در سیم بندی موتور می شود و آنجا هم آسیب هایی را در بر دارد. به همین خاطر پایین نگه داشتن جریان راه اندازی موتورها یک امر ضروری است. بدین جهت در راه اندازی موتور از یک مجموعه تجهیزات الکتریکی که شامل سه عدد کنتاکتور است تحت نام کلیدهای ستاره مثلث استفاده می شود. بر پایۀ محاسبات مداری، کاربرد کنتاکتور در کلید ستاره-مثلث به این شکل است که در صورت راه اندازی موتور با آرایش ستاره، جریان راه اندازی به یک سوم جریان راه اندازی در آرایش مثلث ??????? ????? کاهش می یابد. این امر می تواند تا حدودی سبب جبران افزایش جریان راه اندازی موتور شود. در عمل هنگامی که دور موتور به دور نامی خود رسید، سربندی موتور توسط کلید ستاره مثلث که در مسیر تغذیۀ آن قرار گرفته است از حالت ستاره به مثلث تبدیل می گردد.

بی متال چیست ؟ رله اشنایدر ( بی متال اشنایدر ) به صورت سری با موتور در مدار قرار می گیرد و عمل محافظت جهت جلوگیری از اضافه جریان را انجام می دهد .

فروشگاه اینترنتی جامع اتوماسیون صنعتی ، تجهیزات برق صنعتی و کنترل ابزار دقیق آرکو کالا با ارائه طیف گسترده‏‌ای از معتبرترین برندها در گروه‌‏های مختلف و با همکاری نزدیک با وارد‏کنندگان و توزیع‏ کنندگان اصلی این کالاها در ایران، تلاش می‏‌کند تا نیازهای متفاوت مشتریان با کاربری‏‌های متفاوت آنان را برآورده سازد.

کنتاکتور اشنایدر با ساختار ویژه‌ای که دارند، در موارد مختلف در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال این قطعه انرژی برق را کنترل کرده و وظایف مختلفی از جمله حفاظت موتورها و مدارها، مدیریت جریان انرژی، اتصال و قطع اتوماتیک و… را انجام می‌دهد.

زمانی که کنتاکت های اصلی شروع به اتصال می کنند، مقاومت های میرا کننده پیک جریان و جریان هجومی را تعدیل می کنند. زمانی که کنتاکت های اصلی بسته هستند، کنتاکت های کمکی به طور خودکار قطع می شوند.

سیم و کابل مفتولی کابل مفتولی (زمینی) افشار نژاد خراسان

امیدواریم از این مقاله از سایت نمایندگی اشنایدر پاسخ سوالات خود را دریافت کرده باشید.

فیوز محافظ جان چیست؟چرا باید از آن در مدار استفاده کنیم؟

Report this page